
Фітнес-гумки значно універсальніші за вільні ваги. Ці стрічки підходять для різних типів тренувань, включно із силовими вправами, пілатесом, кардіо, вправами на розвиток м'язів кора та багато іншого. Проте багато людей не надають належного значення резинкам як елементу фітнес-екіпіровки. Це пов'язано з тим, що на відміну від інших популярних домашніх тренажерів, як-от бігові доріжки, велотренажери, скакалки та тренажери для сходового підйому, існує поширена хибна думка, що стрічки для фітнесу пропонують обмежений опір і лише кілька варіантів вправ. Однак це не так. З огляду на багатофункціональність і гнучкість використання цих стрічок, ми підготували посібник з їхнього ефективного застосування для досягнення оптимальних результатів у тренуваннях.
Переваги використання фітнес-резинок
- Опрацьовує як концентричні, так і ексцентричні рухи: Стрічки змушують вас працювати інтенсивніше не тільки під час скорочення м'язів, а й під час їхнього подовження, забезпечуючи більш комплексне тренування м'язів.
- Опрацювання м'язів в обох напрямках: Стрічки опору дають змогу тренувати м'язи в обох напрямках, що неможливо під час використання вільних ваг.
- М'язи перебувають у напрузі впродовж тривалого часу: Стрічки утримують м'язи в напрузі впродовж тривалішого часу, коли ви рухаєтесь у повному діапазоні рухів, підвищуючи функціональність і силу м'язів.
- Поліпшення загального функціонування і сили м'язів: Вправи зі стрічкою допомагають поліпшити загальне функціонування і силу м'язів.
- Можна зробити вправу простішою або складнішою: За допомогою стрічок опору можна змінювати рівень складності вправи.
- Виправити рухи й поставу: Стрічки опору можуть допомогти початківцям відточити рухи й поставу, що призведе до поліпшення форми вправ.
- Допомагають зробити рух більш керованим: Стрічки допомагають вам ставати сильнішими, зберігаючи водночас повний діапазон руху, що забезпечує правильне стиснення і задіяння м'язів під час тренування. У міру того як рух стає більш керованим, ви можете поступово зменшувати допомогу стрічки, поки не зможете виконувати вправу без підтримки.
4 вправи з фітнес-гумкою для тренування всього тіла
Боксер з опором
Щоб опрацювати біцепси, надійно закріпіть стрічку і встаньте обличчям до неї. Не тримаючись за рукоятки і зігнувши лікті в боках, зробіть крок правою ногою вперед і витягніть ліву руку, імітуючи рух удару вперед.
Підтягування на гумці
Можна виконувати мертву тягу зі стрічкою опору. Зав'язавши стрічку в петлю, встаньте на неї, розставивши ноги на ширині стегон. Візьміться обома руками за інший бік петлі та злегка зігніть коліна, щоб груди були майже паралельні підлозі. Тримайте спину прямою, а прес напруженим. Буде корисно, якщо під час виконання цієї вправи ви відчуєте легке розтягнення в підколінних сухожиллях.
Присідання
Стоячи на стрічці й розставивши ноги на ширині стегон, візьміться за інший кінець стрічки рукою, зігнутою в лікті та зверненою долонею до передньої частини плеча. Включіть у роботу тулуб, вигніть стегна і зігніть коліна, опускаючись у положення присідаючи. Ця вправа - тренування для всього тіла; ви маєте зробити 10-15 повторень із достатнім опором.
Гребля з опором
Встаньте в центр стрічки опору і схрестіть кінці стрічки, щоб вийшла буква X. Витягніть верхню частину тіла вперед і візьміться за будь-який кінець стрічки або рукоятку. Витягніть лікті вперед і назад, тримаючи руки низько і разом, стискаючи лопатки.
Ми впевнені, що наш посібник з використання фітнес-гумок допоможе вам почати тренуватися. Це напрочуд універсальне обладнання для фітнес-залу дає змогу проводити повноцінні тренування всього тіла прямо у вас вдома. Завдяки їхній доступності, простоті в зберіганні та портативності, ви завжди зможете підтримувати регулярність тренувань, незалежно від того, де ви перебуваєте і який час. У підсумку, досягнення результатів залежатиме від того, як саме ви використовуєте ці резинки, але ви безумовно зможете досягти бажаних цілей.