
Ви коли-небудь бачили по телевізору, як спортсмени катають себе по довгих масажних роликах або м'ячиках? Ці люди не тільки опрацьовують стрес, а й усувають вузли напруги у своїх м'язах. Ці пристрої часто називають пінним валиком або тригерним м’ячиком, які обидва є формами міофасціального релізу (МФР).
Пінні ролики і тригерні м’ячики використовують для міофасціального релізу, щоб зняти напругу і біль у м'язах. Однак вони виконують це завдання по-різному. Ідея полягає в тому, щоб перекочувати частини тіла по твердих предметах, щоб зняти біль у м'язах і звільнити натягнуту фасцію, а також інші глибокі тканини. Виконання МФР може допомогти поліпшити стан у разі затримки м'язового болю, скутості, спричиненої малорухливою діяльністю, і навіть деяких видів хронічного болю.
Масажні ролики і валики, що краще для МФР?
Найпоширеніші техніки МФР - це використання поролонових валиків і масажних м'ячів. Незважаючи на однакову відповідь у м'язах, ці пристрої вирішують це завдання по-різному. Один з них забезпечує стабільно точний вплив, а інший - плавне переміщення і широкий викид тиску. Однак, щоб зрозуміти, що краще вам підходить, ви маєте докладніше вивчити переваги та недоліки двох пристроїв.
Масажні м’ячики
Плюси
- Масажні м'ячі можна знайти в більшості тренажерних залів і клінік. Ці м'ячі часто не більші за звичайний тенісний м'яч, але зроблені з міцного матеріалу, наприклад, твердої гуми. Деякі масажні м'ячі також мають шипоподібну форму, яка нічим не відрізняється від стандартного круглого гумового м'яча, тільки стережіться ямочок, які ви можете залишити на своїй стіні! (Зручна порада: якщо ви використовуєте масажний м'яч із шипами біля стіни, просто покладіть рушник між м'ячем і стіною, щоб уникнути пошкоджень).
- Масажні м'ячі дуже портативні, вони займають мало місця у вашій спортивній сумці і можуть використовуватися "на ходу".
- Завдяки своїй формі масажні м'ячі розподіляють сконцентровану силу у верхній частині вигину м'яча. Завдяки цьому досягається точковий тиск, який може призвести до інтенсивнішого розслаблення, ніж під час використання пінопластового валика. Ця невелика концентрована сила дає змогу точніше впливати на невеликі тригерні точки, а не розсіювати тиск по всій площі, як це роблять пінні ролики.
Мінуси
- Масажні м'ячі зі щільної гуми можуть бути важко переносимі новачками. Як і під час глибокого масажу, для усунення глибоких м'язових напружень іноді потрібен біль. Однак якщо ви тільки починаєте займатися МФР, можливо, краще використовувати м'який гумовий м'яч. Більшість тригерних кульок мають шкалу жорсткості, порадьтеся з лікарем, щоб дізнатися, яка з них найкраще підійде вам.
- Іноді тригерний м’ячик може завдати шкоди тканинам, що гояться, залишаючи синці та біль. Порадьтеся з лікарем, щоб визначити, що краще для вас. Якщо ви звертаєтеся до вузла в спині, звісно, використовуйте тригерну кулю. Однак якщо у вас болять квадрицепси після гри у футбол або після групового заняття в тренажерному залі, ефективніше буде використовувати поролоновий валик.
Масажні ролики
Масажні валики - це циліндричні шматки поролону, призначені для МФР, які бувають найрізноманітніших розмірів. Деякі валики можуть бути зроблені з пластику із зовнішнім шаром піни, який служить для тієї ж мети. Як і тригерні м’ячики, поролонові валики бувають різної текстури і щільності, головне - знайти те, що підходить саме вам.
Плюси
- Масажні ролики стійкіші, ніж масажні м'ячі, вони котяться вперед і назад. Це означає, що ними легше керувати і вони менше хитаються.
- Масажні ролики часто підходять новачкам, оскільки вважаються зручнішими, ніж масажні м'ячі. Крім того, вони впливають на великі ділянки м'язів з більш розсіяним тиском, що забезпечує більший комфорт. Впливаючи на велику зону м'язів, вони більш ефективно усувають біль і напругу в м'язах, які можуть виникнути після змагань або тренування.
Мінуси
- Прокочування ролика іноді саме по собі є тренуванням. Це може бути пов'язано з тим, що ви підтримуєте вагу тіла руками, а також використовуєте своє тіло, щоб ініціювати рух по валику. Порівняйте це з масажним м'ячем: ви можете лежати спокійно, дозволяючи точковому тиску творити свою магію.
- Через те, що валики чинять широкий тиск на м'яз, може бути важко знайти те місце, яке турбує вас. Для цього найкраще підходить тригерний м’ячик. Крім того, поролонові валики більші та більш громіздкі, ніж масажні м'ячі, тому вони менш зручні для подорожей.
Масажні м'ячики VS ролики
Обидва ці пристрої для самомасажу знімають хворобливе напруження в м'язах і фасціях глибоко в тканинах. Вони також можуть стимулювати кровообіг, прискорюючи процес загоєння болісних відчуттів, спричинених фізичними навантаженнями.Однак роблять вони це дещо по-різному. Давайте порівняємо їхні характеристики:
Матеріали та виробництво
- М'ячі менші за об'ємом, тому на них іде менше матеріалу. Однак їх потрібно формувати в круглу форму.Циліндри - простіші у виготовленні форми. У циліндра з твердої піни менше шансів отримати дефекти (наприклад, рельєфні шви), ніж у кулі з твердої піни.
- Ролики зазвичай являють собою пінополіпропілен високої щільності, пінопласт EVA з твердим сердечником, тверду гуму з порожнистим пластиковим циліндром або деяку комбінацію подібних продуктів.Існує деяка різниця в твердості матеріалів, але менша, ніж у масажних м'ячів.
- Масажні м'ячики виготовляються з різних матеріалів, включно з твердим натуральним каучуком, вовною поверх гуми (тенісні м'ячі), піною EVA, нержавіючою сталлю, пластиком, різними видами піни тощо. Це дає вам безліч можливостей для вибору м'яча потрібної жорсткості для вашого використання.
Особливості конструкції
Обидва види масажерів можуть мати рельєфну поверхню, наприклад, рельєфні наконечники, гнучкі шипи, брижі тощо. Для м'ячиків ці особливості як менш, так і більш помітні.З одного боку, під час використання ви стикаєтеся лише з невеликою частиною м’ячика.З іншого боку, якщо ця текстура жорстка, вся вага вашого тіла може припадати на один "шип", який не такий вже й гнучкий, як заявлено.Тим часом ширша поверхня роликів може розподілити тиск так, як не можуть м’ячики.
Якого розміру пристрій ви купуєте? Це вплине на ваші відчуття.Більшість масажних м'ячиків досить малі, щоб поміститися в одній руці. Ролики ж бувають різної довжини та діаметра. Короткі ролики менш стійкі, і їх важче встановити на місце. Довші коштують дорожче і потребують більше місця для зберігання.
Довговічність
Довговічність масажера залежить від матеріалу, з якого він виготовлений, його конструкції та частоти використання.Масажний м'ячик із твердої гуми може прослужити вам довгі роки. Порівняйте його з дешевим поролоновим валиком, який може розвалитися через кілька місяців щоденного використання. Продовжити термін служби масажних пристроїв можна, якщо використовувати їх на чистій підлозі, дотримуючись правильної техніки, щоб не створювати надмірного навантаження на робочу поверхню. Крім того, тримайте їх подалі від домашніх тварин, які люблять гризти.
Обидва ці масажери мають своє призначення. М'ячики портативні й забезпечують точковий тиск, який проникає у вузли. Ролики простіші у використанні, а їхній ширший тиск краще розтягує всі м'язи. Сподіваємося, ця стаття дала вам чітке уявлення про те, який тип масажера вам підходить.Якщо ви все ще не впевнені, подумайте про те, щоб придбати обидва. Покладіть масажний м'яч у сумку, коли подорожуєте, і тримайте валик у домашньому спортзалі.